Vetseun FacebookVetseun PageTwitterTwitter (Maarman)InstagramYouTubeLast.fmSoundcloud . . . . . . . . __
Vetseun
Vetseun Boeke Vetseun LPs Vetseun TCs Vetseun VHS Vetseun CDs Vetseun DVDs Vetseun Blu-Rays Vetseun MP3s Vetseun VIDs
South African Music Awards 2002, 13 April, Sun City

2002 Benoemings:vetseun
Category A - Best Female Artist
Lebo - Dream
Linda Kekana - Rebirth
TK - Tko
Miriam Makeba - Homeland
Sibongile Khumalo - Immortal Secrets

Category B - Best Male Artist
Don Laka - Pyramid
Vusi Mahlasela - Miyela Afrika
Kabelo - Everybody Watching
McCoy Mrubata - Hoelykit?
Kulu - Uhambo
Paul Hanmer - Playola

Category C - Best Duo Or Group
Louis Mhlanga & Eric van der Westen - Song For Nomsa
Kampi Moto & George Phiri - Acha Masimango
Eminent Child - Into The Universe
Brothers Of Peace - Project A
Bayete & Jabu Khanyile - Thobekile

Category D1 - Best Boeremusiek
Theo Slabbert en sy Boereorkes - Musiek uit die Noorsveld
Distrik 7 - Jazz, Jol & Jive
Nico van Rensburg - So Speel Ons
Die Klipwerf Orkes - Hantam Deurnag
Mooiplaas Boeremusiek - 1999 - Boerewors en Koffie

Category D4 - Best South Sotho Music
Makaota - Makaota No. 11
Keketso Mathula No.9 - Mathatha
Mantsa No.9 - Keletso
Haeso Terateng No. 4 - Sebe Ke Sena
Bohale Ba Tau No.6 - Likoena

Category D6 - Best Tsonga Music
Thomas Chauke Na Shinyori Sisters - Shimatsatsa No. 20
George Maluleke - Kukula Hi Milawu
Conny Chauke - Buldozer No.6
Richard Maceke Na Makhasa - Sisters Giya Nyavani No.8 Madya A Tshamile
Elias Baloyi And The Mamba Queens - Xiseve-Seve Pantsula No.15 "Mihlolo"

Category D7 - Best Tswana Music (Will Be Awarded Certificates)
Johnny Mokhali - Gankitla Ke Thloboga Morena
Myzozo 3 met Black Duke - Telephone

Category D8 - Best Venda Music
Amon Mvula - African Rhumba
Adziambeyi Band - Mutahabvu Vol. 11
Makhadzi - Vhafumakadzi Vha Afrika

Category D9 - Best Xhosa Music
Inkunzi Emdaka - Imisebenzi Ayikho
Njemboqo Vukani - Gcobani Umhlobo Wenene

Category D10 - Best Zulu Music
Ladysmith Black Mambazo - Lihl' Ixhiba Likagogo
Shaluza Max - Kusile
Afrika Mamas - Afrika Mamas
Bambata - 1906

Category E - Best Mbhaqanga Album
Soul Brothers - Intombi Yami
Steve Kekana - Umthetho
Amandosi - Asihlanganeni
Ikhansela Band - Ukholo Iwami
Themba Ngwenya - Izwi Elikhulu

Category F - Best Maskandi Album
Mfiliseni Magubane - Izwe Lihle Ngabantu
Amatshitshi Amhlophe - Inqola
Ihashi Elimhlophe - Amafong Kong
Ikhansela No Jbc - IzwiBhekumuzi Luthuli Phaphiyosi

Category G - Best Newcomer (Artist Or Group)
Selaelo Selota - Painted Faces
Loyiso - Loyiso
TK - Tko
Bambata - 1906
Kampi Moto & George Phiri - Acha Masimango

Category H1 - Best Choral Performance
Rina Hugo & The Drakensberg Boys' Choir - Music In The Mountains
Potchefstroomse Universiteitskoor - Kyrie
Imilonji Kantu Choral Society - Songs of the People
Pietermaritzburg Choral Society - Music for Occasions
Macecilia A St. Paul - Selebale Mohau

Category I - Best Music Video Director
Leigh Ogilvie for the album Solo Ngiyathokoza by Phuzekhemisi and Nothembi
Lee Anne Cox - Pantsula 4 Life - Kabelo
Leigh Ogilvie - Amatsheketshe - Bayete
Tyrone Janse van Vuuren & Garth Fradgely - Izinja Zam - TKZee Family
Lee Anne Cox - Kwasa Kwasa - All Stars

Category J - Best Instrumental Album
Sean Frew - Reflections
Rocco de Villiers - Era
Malane Hofmeyr-Burger - Air
Tony Cox - Matabele Ants
Jonathan Crossley - Dreams Of Skilia

Category K1 - Best South African Traditional Jazz
Ingoma - Ingoma
Marcus Wyatt - Gathering
Africa O'ye - Moment Of Truth
McCoy Mrubata - Hoelykit?
Four Fourty - Messages

Category K2 - Best Contemporary Jazz Album
Selaelo Selota - Painted Faces
Sylvia Mdunyelwa - Ingoma
Musa Manzini - New Reflections
Smooth Africa kompilasie
Sipho Gumede - New Era
Paul Hanmer - Playola

Category L - Best Kwaito Music Album
M'Du - No Pas No Special
Trompies - Mapantsula
Kabelo - Everybody Watching
Tokollo - Ndabezitha
Mandoza - Nkalakatha
Brothers Of Peace - Project A

Category M1 - Best Adult Contemporary Album - English
Ed Jordan - Crazy
Watershed - In The Meantime
Coleske - Faith In Love
Dr. Victor - Stress
Liesl Graham - Something To Believe

Category M2 - Best Adult Contemporary Album - Afrikaans
Om Te Breyten kompilasie
Johannes Kerkorrel - Die Ander Kant
Laurika Rauch - "Hei, Mevrou Brown (Dit Gaan Goed)"
Anna Davel - Te Diep
Petronel Baard - Lank Al
Coenie de Villiers - Hooglied

Category M3 - Best Adult Contemporary Album - African
Sibongile Khumalo - Immortal Secrets
Bambata - 1906
Bayete & Jabu Khanyile - Thobekile
Miriam Makeba - Homeland
Ringo - Buyisa

Category N1 - Best Pop Album
Boo! - Naughties
Watershed - In The Meantime
Just Jinger - Strange World
Coleske - Faith In Love
Henry Ate - Torn & Tattered

Category N2 - Best African Pop Album
Joe Nina - Mababaza
Ringo - Buyisa
Brenda - Amadlozi
Bayete & Jabu Khanyile - Thobekile
Jeff Maluleke - Juliana

Category N3 - Best Rock Album
Springbok Nude Girls - Relaxzor
Wonderboom - Never Ever Ever
Saron Gas - Fragile
Tree 63 - Tree 63

Category N4 - Best Reggae Album (Will Be Awarded Certificates)
Earthquake - Kwaai Ragga
Tidal Waves - Hard Work

Category N6 - Best R&B Album
Loyiso - Loyiso
E'Smile Ii Ishmael - Iskhathi Sa Khona
TK - Tko
D'Low - Cosmic Child
Danny K - Danny K

Category N7 - Best Dance Album
DJ Walker met Senyaka - Satane O' Maponapona
Jazzworx Collective - Sugartrax
Lebo - Dream
Kwaito Jazz House - Ibomvu
Ian F & Sasha Martinengo - Taurus

Category O1 - Best Contemporary Gospel Album
Willie Joubert - There Is A River
Joyous Celebration 4 - Connecting The Nation
Mthunzi Namba - Let It Rain
Louis Brittz - Why We Worship
Eminent Child - Into The Universe

Category O2 - Best Traditional Gospel Album
Imvuselelo Yase Natali Vol. 3 - Ama 2000
Masole A Tumelo - Dikgamathetse Madi Vol. 9
Amadodana Ase Wesile - Ngeloxa Lokushiywa
Amadodana Ase Wesile Junior Choir - Ndiyakholwa
Masibuyela Ku Jehova Choir - Mbong' Ujesu

Category O3 - Best African Gospel Album
Lundi - Ubuhlungu
Solly Moholo - Motlhang Ke Kolobetswa "Die Poppe Sal Dans"
Rebecca - Siyabonga
Avante - Ayaphel' Amaqhinga
Oleseng - Oa Lebona Naa?
Vuyo Mokoena & Pure Magic - Sakhiwe

Category Q - Song Of The Year
By public vote

Category R - Best Album Packaging Designer
Paul Galatis for the album Strange World by Just Jinger
Piti Dreyer & Aubrey Ratsoma - Afrika Mamas - Afrika Mamas
Ingrid Hanssen - Uhambo - Kulu
Ingrid Hanssen - Pyramid - Don Laka
Robyne Conway - Playola - Paul Hanmer

Category S - Best Producer
Louis Mhlanga for the album Miyela Afrika by Vusi Mahlasela
Sipho Sithole & Jabu Khanyile -1906 - Bambata
Jeff Maluleke - Juliana - Jeff Maluleke
Paul Hanmer & Peter Pearlson - Playola - Paul Hanmer
Cedric Samson - Homeland - Miriam Makeba

Category T - Best Engineer
D. Dlamini, J.B. Arthur, N. Khuny, P. Pearlson for the album Tko by TK
Peter Pearlson - Playola - Paul Hamner
Peter Thwaites - Ingoma - Zim Ngqawana
Richard Mitchell - Connecting the Nation - Joyous Celebration
Richard Mitchell - Immortal Secrets - Sibongile Khumalo

Category U1 - Best Pop/Rock Single
Dreamshop - Satisfy
M.I.C. - I Am Yours
Casey B - I Need Your Sex
Helen Desbois - Anything
Dq (Deo Quorum) - Friend

Category U2 - Best Dance Single
Blacklist - Touch Me
The Operators - Awake
Lebo - Intro
Ian F & Sasha Martinengo - Keep The Passion
Tima Reece - Crazy 'Bout You
Sharon Dee - Sharon Dee

Category U3 - Best Kwaito Single
Papa Action - Ghetto Fabulous
Gurash - Nokthula
TKZee Family - Izinja Jam

Category U4 - Best Single Other Than Pop, Rock, Dance Or Kwaito
Hugh Masekela - Bring Him Back Home
Galatia - Back Together
Jimmy Dludlu - Winds Of Change


skakels :












bidorbuy South Africa - Bid, Buy or Sell cameras, computers, diamonds, coins, cars & more on auction at cheap prices



DIE VERENIGING VAN ELEKTRISITEITS TRANSFORMASIE SITUASIE EN UNIFIKASIE NAVORSING
kontak ons by vetseun1@gmail.com (© Kopiereg voorbehou. )